Ece Gamze Atıcı’dan yeni kitap: Keşke Leyla

Ece Gamze Atıcı’nın yeni romanı ‘Keşke Leyla’, Doğan Kitap tarafından yayımlandı.

Kitabın konusu şöyle:

Annesinin en yakın arkadaşı Leyla Teyzesi için Keşke Leyla benim annem olsa diye dilek dileyen çocuğun dileği doğum gününde kabul olur. Annesi ortadan kaybolur ve Leyla onun yerine geçer. Fakat çocuğun masumane hayali kabusa döner. Tek amacı annesini bulup geri getirmektir. Olaylar hiç de göründüğü gibi değildir. 8 yaşındaki çocuğun dünyasından hayatı anlamaya çalışırken tepetaklak bir maceranın içinde buluruz kendimizi.

ECE GAMZE ATICI KİMDİR?

Ece Gamze Atıcı, 1978 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde lisans eğitimi aldı, Galatasaray Üniversitesi İletişim Stratejileri ve Halkla İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Bu esnada İstanbul Cervantes Enstitüsü’nde İspanyolca eğitimini tamamladı.

Doğan Burda Dergi grubu Hello! dergisinde 2004-2007 yılları arasında İngilizce, İspanyolca ve Fransızcadan çeviriler ile dış haber editörlüğü yaptı. Bir süre İspanya’daki Salamanca Üniversitesi’nde Çağdaş İspanyol Edebiyatı dersleri aldı. İstanbul’a döndükten sonra editör, çevirmen ve gazeteci olarak çalıştı. Cogito, Sanat Dünyamız ve Kitaplık dergileri için Edward Said ve Robert Fisk gibi yazarların makalelerini dilimize çevirdi. Öğrencilik yıllarından itibaren çeşitli roman ve makale çevirilerinin yanı sıra dergilerde müzik ve sinema konulu yazıları ile edebiyat dünyasına adım attı. Yazıları Sinema, Altyazı ve Lull gibi dergiler başta olma üzere birçok süreli yayında yer buldu. Yazar ayrıca Philip K. Dick’in Ubik adlı eserini dilimize kazandırdı. 2011’de ilk romanı Nar, 2013’te ikinci romanı Adem Aynası yayımlandı. Ece Gamze Atıcı yazarlık serüvenine 2014’te Akşam gazetesinin Trend eki için her pazar kaleme aldığı hikâyelerle devam etti. Hiciv türünün bir örneği olan üçüncü kitabı Edepsizin El Kitabı 2016’da, Aile Geleneği 2019 yılında yayımlandı. Keşke Leyla, Ece Gamze Atıcı’nın beşinci kitabıdır.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir