Esenler’deki Pitbull Vahşetinde Yeni Gelişme!

Esenler Yavuz Sultan Selim Parkı’nda dün meydana gelen olayda, parktaki bir kedi, o sırada ağızlıksız dolaştırılan pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Pitbull ağzına aldığı kediyi uzun süren çabalara rağmen bir türlü bırakmadı. Çevredekiler ve köpeğin sahibi, kediyi kurtarmak mücadele etti. Elinde sopa ile yaklaşan bir kişi son çare olarak köpeğin kafasına vurdu. Pitbull kediyi bıraktı ancak bu kez de sahibini ısırmaya çalıştı. Oradan uzaklaştırılan kedinin ise öldüğü anlaşıldı. Çocukların gözü önünde yaşanan olayın ardından pitbull ve sahibi parktan ayrıldı. Yaşananlar ise parkta bulunan bir vatandaş tarafından cep telefonu ile görüntülendi.

AYNI PİTBULL BAŞKA BİR KEDİYE SALDIRDI

Öte yandan aynı köpeğin yine parkta bir başka kediye saldırdığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı. Parkta sahibi tarafından ağızlıksız dolaştırılan pitbull yanından geçen bir kediye saldırdı. Sahibi kediyi bırakması için bir süre bekledikten sonra müdahale etti. Pitbulldan kurtulan kedi ise ağacın dibinde uzun süre kıvrandı. Pitbull sahibi tarafından güçlükle uzaklaştırıldı. O anlar görüntülere yansıdı.

SAHİPLERİ GÖZALTINA ALINDI

Halktv.com.tr’nin emniyet kaynaklarından ulaştığı bilgilere göre köpeğin sahibi gözaltına alındı ve ardından swerbest bırakıldı.

Emniyet tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“09.06.2024 tarihinde bazı sosyal medya hesaplarında “Esenler’de ağızlıksız dolaştırılan pitbull cinsi köpek, parktaki bir kediyi parçaladı.” başlığı ile paylaşımı yapılan içerikle alakalı olarak İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince inceleme başlatılmıştır.

Yapılan incelemelerde; ağızlıksız bir şekilde park içerisinde dolaştırılan köpeğin, bir sokak kedisine saldırdığı, saldırıdan sonra kedinin hayatını kaybettiği belirlenmiştir.

Çalışmaların devamında, görüntülerdeki köpeğin sahibinin S.K.(54) isimli şahıs olduğu fakat o 09.06.2024 tarihinde park içerisinde köpeği gezdiren şahsın U.Ü.(22) isimli şahıs olduğu tespit edilmiş, U.Ü. ve S.K. isimli şahıslar 10.06.2024 tarihinde yakalanmıştır.

Konu ile ilgili yakalanan şahıslar hakkında TCK 177 (Hayvanın tehlikeye sokulacak şekilde bırakılması) suçundan adli işlem başlatılmış, işlemlerinin ardından şahıslar dosyaları ikmalen gönderilmek üzere adli makamlarca serbest bırakılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir